[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 140: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 140: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
eMaffia.hu online gengszter / maffia szerepjáték • Téma megtekintése - Drogtermesztés a játékban

eMaffia.hu gengszter szerepjáték

eMaffia hivatalos fóruma
Pontos idő: 2019.09.21. 10:07

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 111 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Drogtermesztés a játékban
HozzászólásElküldve: 2015.05.05. 17:01 
eMaffia Admin

hát érdekes olvasmány volt, amit most itt láttam... ritka az olyan téma, amit ennyire kiveséztek :)

- abban nagy igazság van, hogy viszonylag nehézre szerettem volna a termesztést, mert egy aranybánya lenne ez a menüpont, ha bárki, bármikor végig tudná csinálni
- a következő öntözés idejének kiírása nem nehezítés miatt van, egyszerűen csak nem gondoltam rá... de post utána megcsinálom
- nem terveztem hozzá prémiumot, de még nem tudom, hogy mit hoz a holnap...
- értem az érveket a 8 óra helyett 10 és az 1 óra helyett 2 óra kitolásra, de akkor az napi 2 öntözés, amit bármikor, bárki meg tud csinálni, persze nem célom senki kedvét elvenni a játék ezen részétől, de sajnos ebbe pont ez a nehézség, gépnél lenni mindig adott időre, még ha rövid időre is, de gépnél kell lenni, a mobil net korszakában ez már annyira nem nehéz feladat szerintem, de ezzel eddig senki nem érvelt, hogy simán megoldható (persze az eMaffia miatt senki ne fizessen elő mobil netre, de a legtöbb előfizetés már úgyis tartalmaz ilyet)

- valóban teszt fázisban van a menüpont, tehát még semmi nem dőlt el (sem a számok, sem az értékek), a csempészés része, amivel pedig pénzzé lehet ezt varázsolni, még fejlesztés alatt van

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.05.05. 19:32 
kapitány

látszik hogy sokaknak tetszik a fejlesztés így sok is a hozzászólás :)

és ez tetszik benne a legjobban hogy van olyan része a játéknak ahol az aktivitás a mérvadó :)

és ahogy kivettem emaffia szavaiból elég jól lehet vele keresni és így "kicsiként" több esély van utol érni a "nagyokat" akik kevesebbet játszanak ezt saját példámból tudom hogy ha valaki 2 órát vagy 13-14 órát ( mint én játszottam sokáig) játszik a bevételi részt nem növeli illetve csökkenti nagyban mert a bevétel 70-80 %-a a családi üzletekből meg a kamatból van az aktív tagok eddig a megbízásért kapott pénzzel tudott csak többet szerezni de azzal meg azt érte el mint én hogy ilyen rohadt nagy szintre vergődött fel ahol már szintén nem sokat érek az 1200 skillel amit összeszedtem nagy nehezen :)

remélem hogy ez a fejlesztés ezen valamicskét módosít igaz nem a függ nagyon ahhoz hogy valaki 2 vagy 14 órát játszik hanem hogy abban a napi 3 időpontban fent tud-e lenni de akkor is hatásos lehet szerintem :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.05.05. 19:43 
katona

Én személy szerint örülök, hogy emaffia szánt hónapok óta végre 1-2 órát "fejlesztésre" és elkészítette ezt, de igazából én nem tartok előrelépésnek egy olyan lehetőséget, ami nem a teljes játékosállománynak készült hanem csak 10-20 embernek...Én ezt jelen formájában nem is fejlesztésnek hanem kivételezésnek nevezném... Most komolyan elvárjátok, hogy például egy tizenévesnek akinek holnap iskola, vagy egy melósnak aki reggel 6-ra megy dolgozni és még folytathatnám tovább, fennmaradjon éjszakázni vagy keljen fel pl. 3-kor öntözni ha úgy van??? Ez egy baromság... Nem azt mondom, hogy könnyű legyen és csak úgy dőljön a pénz, de ez így nagyon nem jó...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.05.06. 00:58 
kapitány

nem értek veled egyet mert tegyük fel a a reggel 7 óra majd 15 óra és 23 óra senkinek nem lehetetlen , pláne nem az iskolásoknak akiket te említettél és nem hiszem hogy 10-20 embernek jó ez

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.05.06. 01:05 
kapitány

de tegyük fel kivételezés de kinek is ????? aki folyamatosan fent van , de miért ne kivételezzünk olyanokkal ?

ott vagytok Ti Sharkuspók 16-an meg a Los Banditos ti vagytok olyan "kivételezettek " akik 500 millióval kamatoztattok és annyi bevételetek van mint senki másnak nincs és nem is lesz , ott vannak a fullos családok mint mi is és sok másik család akiknek 30+ millió jön csak az üzletekből , de most akár a 10-es tag is kap esélyt hogy egyszer az életben olyan szintre és olyan ERŐSSZÉGE jusson mint te vagy én vagy bárki más aki 1-2-3 éve játszik szerintem ezzel semmi baj sőt ez így jó

mert ha nem így lenne akkor az 1-2-3 éve játszó tag olyan előnyre tenne szert amit soha a büdös életben nem lehet behozni

és ha Te most regisztrálnál a játékba Sharkuszpók akkor lenne kedved játszani egy olyan játékkal amivel ha tudod hogy napi 16-17-18 órát játszol de akkor se leszel a top játékosok közt még 2-3 év múlva se ?

szerintem nem ,de ezzel ha az aktivitásra megyünk nem arra hogy ki tudja megvenni a legjobb prémiumot és kinél van a top 16 tag mint család és lehet ezzel pénzt keresni akkor igenis jó ötlet

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.05.06. 06:48 
katona

Jaj Gábor, ne kezdjük már megint ezt a kamatoztatás témát, mert abszolút nem ide tartozik, inkább azon gondolkozz miért nem tudsz összeszedni te is egy jó családot... Ennyit erről...

Felőlem maradhat így is ez az egész, örüljön az a pár ember aki csinálja majd folyamatosan, igazából leszarom... Mert hogy pár ember fogja ez tuti, lehet, hogy most még van lelkesedés meg ilyenek az új iránt, de hosszútávon max. 20 fő fogja csinálni ebben a formában, ebben biztos vagyok... Én nem sajnálom senkitől a pénzt, ha TESZ IS ÉRTE valamit, én csak azt mondom, hogy nem kéne eleve kizárni a lehetőségből mindenkit egy fejlesztésnél !!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.05.06. 07:13 
"értem az érveket a 8 óra helyett 10 és az 1 óra helyett 2 óra kitolásra, de akkor az napi 2 öntözés, amit bármikor, bárki meg tud csinálni, persze nem célom senki kedvét elvenni a játék ezen részétől, de sajnos ebbe pont ez a nehézség, gépnél lenni mindig adott időre, még ha rövid időre is, de gépnél kell lenni, a mobil net korszakában ez már annyira nem nehéz feladat szerintem, de ezzel eddig senki nem érvelt, hogy simán megoldható (persze az eMaffia miatt senki ne fizessen elő mobil netre, de a legtöbb előfizetés már úgyis tartalmaz ilyet)"

nekem is van adatforgalmam, akár a budin is tudom nyomni az emaffiát, viszont sharkinak abban igaza van, hogy nem mindenki tud ott lenni, hogy locsolja a virágokat... az iskolába járó játékosok még hagyján, ők az óra alatti alvás helyett akár ezt is csinálhatják telóról, de aki melózik, az nem mondhatja a főnökének, hogy bocs, de épp locsolok, gyere vissza 5 perc múlva.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.05.06. 07:37 
katona

Végül is a napközbeni öntözéssel nekem nincs gondom,mert az tényleg megoldható a mai kütyük világában,mert 2 perc az egész,ezt aláírom, de az este 9 utáni és a reggel 7 előtti öntözés nem túlzok ha azt mondom, hogy a játékosok 95%-át eleve kizárja ebből a fejlesztésből és ez nagyon nem tetszik benne!!!
Ez is olyan lesz mint a bajnokság, elején nagy lelkesedés,hú milyen jó... most jelenleg meg például 10 emberrel megy a bajnokság a több ezer játékosból... Fasza :-)

De ha ez volt a cél, akkor jól sikerült a fejlesztés, gratula hozzá! :-)
Na részemről ennyi volt ez a téma...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.05.06. 08:19 
kapitány

nem lehet mindenki ilyen Isten Király Császár mint Te Shark ................

miért akkor hogy oldanád meg hogy mindenki bele tudjon kapcsolódni ? most tegyük fel lenne egy 10 órás időtartomány a 8 óra helyett ahogy írtad 23-7 közt neked nem jó ok ..
ma reggel 7-kor elkezded rendben van akkor azt 17 és 18 óra közt öntözni kell az is még megy aztán hajnali 3-4 körül megint az alapban nem jó már jó akkor kezded máskor de a 10+1 óra miatt másnapra az egész eltolódik és 1 öntözés tuti beleesik a 23-7-es tartományba .....

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.05.06. 09:17 
katona

nem vagyok Gábor császár, de igenis jobb vezetőnek tartom magam nálad, ennyi :-D

nem nekem nem jó, mert én úgyse fogom ezt a fejlesztést se használni, hanem a többségnek... én első körben kitolnám az öntözést 6 helyett 8-ra, de így az este 9 és reggel 7 közötti öntözést elfelejteném...
ez lenne az első változtatásom rajta...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.05.07. 09:23 
kapitány

attól vagy jobb vezető hogy Night Clubban árulod a karaktered ? :D
ami miatt már mellesleg nem 1 tagot tiltottak , igaz valakinek többet lehet :D

itt is néha amilyen hangnemben írsz emaffiának..... engem 10-ed ennyiért akartak kitiltani innét is

kérdés hogy hol vagy jó vezető a családodban vagy az egész oldalon...... ;)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.05.07. 09:46 
katona

Nem én vezetem a játékot, és nem is fogom soha, de ha valami nem tetszik igenis elfogom mondani emaffiának a véleményem, ha még ki is tilt érte, mert igenis nem értek vele 1et sok dologban, főleg a szankcionálás terén.... ő a főnök, ő is volt én csak egy játékos vagyok...
Mindegy Gábor mondj amit akarsz rólam vagy a családomról, nem érdekel, csak kicsit unalmas, hogy bármi van, velünk, velem példálózol... Részemről befejeztem ezt a témát, ennek nem itt a helye úgy gondolom... Bocsi mindenkitől :-D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.05.07. 09:57 
kapitány

persze el lehet mondani a véleményed mit gondolsz rossznak vagy jónak

de én múltkor megkaptam hogy gúnyolódok "Én személy szerint örülök, hogy emaffia szánt hónapok óta végre 1-2 órát "fejlesztésre" és elkészítette ezt, " ezen írásod nem gúny ?

mindegy nem az én dolgom ha ezt emaffia hagyja akkor hagyja ......

veled meg a családoddal példálozok mindig ? mert nálatok minden olyan dolog megtalálható ami a tagok 90%-ának böki a szemét pusztán ezen véletlen miatt

a karakter árulásra meg nem is reagáltál ,de mindegy úgy is befejezted a témát és valóban nem itt kellene erről beszélni de úgy hogy mindenki lássa nem lehet máshol írni erről mert mint pl én is aki tiltva van nightból nem láttam csak szóltak

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.05.07. 10:13 
katona

igen nem titkolom, szerintem emaffia nem foglalkozik eleget, elfoglaltságai miatt a fejlesztéssel, én is foglalkoztam, foglalkozom programozással és tudom mi mennyi idő elkészíteni...
én nem akarom, nem akartam sose bántani emaffiát, aki igazán ismer az tudja (te nem ilyen vagy!), de továbbra is oda fogok neki szólni, ha valami nem tetszik....

És akkor itt a vége. Pont.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.05.07. 13:51 
eMaffia Admin

Sharkuszpók, az, hogy elmondod a véleményed abszolút rendben van... de az, hogy szarozol, meg tök leszarod...stb. már kevésbé tetszik, mind amellett, hogy ez Téged is minősít valahol

Igen abban abszolút igazad van, hogy elég kevés időt fordítom a fejlesztésre, mivel napi szinten 2 óra minimum a moderálás, főleg az olyan rendbontások miatt, ami most is volt a chaten, vagy ami a múltban volt. De ez csak csepp a tengerben azon feladatok közül, amit napi szinten el kell végezni a játékban, hogy az működni tudjon. Tehát nem a játékkal nem foglalkozok, csak a fejlesztése megy nehézkesen, mióta egyedül maradtam a moderálásra és a fejlesztésre is. Viszont ami Tőlem telik megteszem.

Ami pedig az időt illeti... számos hsz-ben írtam, hogy még az intervallumok képlékenyek. DE egy dolgot már az elején leszögeznék. Ez a menüpont nem lesz egy aranybánya, amit úgy alakítunk ki, hogy bárki, bármikor képes legyen végig vinni egy termesztést. Miért? Egészen egyszerűen számomra nem az a fontos, hogy mindenki egy zsák pénzt tudjon kiszedni belőle, hanem aki játszani szeretne, annak legyen kihívás. Annak idején én is keltem fel online játékhoz éjjelente, volt hogy 3x is kelnem kellett. Soha nem sírtam emiatt, mert nem volt kötelező.

Aki akarja az szerintem simán meg tudja oldani a 8+1 órás intervallumba a dolgot. Ez csak annak jelent gondot, aki nem is akarja megoldani. Az idejét nem tudnám megmondani, hogy mikor aludtam 8 óránál többet egyhuzamban. Szerintem ezzel elég sokan vagyunk így. Továbbá nem kell, hogy ez a menüpont mindenkinél folyamatos használatban legyen. Amikor úgy érzi, hogy van 48 órája, amiben meg tudja oldani a 8+1-ezeést, akkor elindítja. Egy kicsit előre kell gondolkodni és szerintem minden könnyen megoldható.

De továbbra is fenntartom... Az intervallumok nem feltétlenül véglegesek.
A továbbiakban pedig kérem mindenki mellőzze a szarozást és az ehhez hasonló senkit nem érdeklő megnyilvánulásait. Véleménye mindenkinek lehet, amit meg is hallgatok itt a fórumban, de ha mindezt tirpák módon szándékozza tenni, akkor inkább tartsa meg magának.

Ui: Gábor és Sharki a magán jellegű vitát / nézeteltérést pedig oldjátok meg egymás között, itt ez a beszélgetés szerintem senkit nem érdekel.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.05.09. 11:44 
kezdő

Ami az időt illeti...erre reagálnék...nyilván érthető, hogy nem lesz egy arany bánya..de kíváncsi leszek, ha két éjszakázás után az eredményem 3 db füves cigi, akkor azt mennyi pénzért fogom értékesíteni, hogy még egyszer felkeljek...mind ezt az után, hogy milliókat teszünk föld vásárlásba..ez hogy fog megtérülni..nem kell hozzá matek zseninek lenni, hogy hamar rájöjjön az ember, hogy ha ezen a fejlesztésen nem változtattok, feleslegesen teszel bele időt.....kb 2 miller ment el eddig a földvásárlásra...ezt fogjuk több nap éjszakázás után 3 db füves cigivel visszakeresni...?I bocsánat az őszinteségért, de nem igazán látom benne a realitást..lehet boncolgatni, de egy stratégiai játékban a játékon kívül elég fontos szempont a profit, és a fejlődésünk....ebben jelenleg nem álltok fényesen....még egyszer sorry, ha megbántottalak, de jelenleg ez van..nincs pariban a ráfordított idő, pénz az eredménnyel..nyilván még nem látható, de mint azt írtam, nem tudom milyen eredmény várható 3 db füves cigiből...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.05.09. 11:46 
kezdő

-és csak kérdezem...a földet, hogy tudom eladni amit megvettem?.....

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.05.09. 14:13 
Sehogy.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.05.09. 19:05 
katona

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.05.09. 19:09 
katona

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.05.12. 09:20 
kapitány

egy olyan kérdésem lenne hogy az előállított cigik darabszámát mi határozza meg ?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.05.12. 09:28 
jó kérdés...

részemről az, hogy a számláló be lett építve, nagy segítség! köszönöm/köszönjük :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.05.14. 08:23 
na, szántam időt arra, hogy trágyázzam a földjeimet és locsoljam a virágokat. teljesen korrekt a rendszer így ahogy van. kíváncsian várom a csempészet fejlesztésének végkimenetelét :)

de lehet, hogy addig elszívom őket :D

rendszerüzi: elszívtál egy füves cigit, kábult állapotodban kaptál 100 millió dollárt!

szerintem teljesen jó lenne :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.05.14. 15:35 
..és amikor kitisztultál,azon kapod magad,hogy a börtön rácsait nyalogatod és hogy a pénzt csak halucináltad. Szereztél 32 tapasztalati pontot és egy aranyeret!"

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.05.14. 16:51 

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 111 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra