eMaffia.hu gengszter szerepjáték

eMaffia hivatalos fóruma
Pontos idő: 2019.09.21. 10:06

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: eMaffia játékos toborzás
HozzászólásElküldve: 2018.04.12. 13:11 
kopasz

Sziasztok,

Az volna a kérdésem, hogy játékos toborzás folyik valamiféle formában jelenleg az interneten? Mert volna egy játékostársunknak egy jó ötlete a toborzással kapcsolatosan.

Ami ez volna:
Egy facebook reklám mennyire volna kivitelezhető? Esetleg azért nincs ilyen típusú reklám az adott közösségi oldalon, mert kevesebb haszna volna és annál nagyobb költsége?

Mindenesetre megfontolandó dolognak tartom én is ezt a reklámfelület lehetőséget, hisz sok embert bevonzhatna. Továbbá szeretnék mindenkit arra kérni, hogy segítsünk eMaffiának ezekben a kérdésekben és az esetleges megoldások ötletelésében. Nagyon szépen köszönöm, ha elolvastad!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: eMaffia játékos toborzás
HozzászólásElküldve: 2018.04.12. 13:43 
katona

fölösleges a fb.-on ha nem osszák akkor értelmet de ha még is osztanák az sem lenne célra vezető mivel egy pár játékos osztaná csak

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.04.12. 13:45 
katona

meg aki beregisztrálna és tapasztalná a jelenlegi körülményeket szinte azonnal itt hagyná a játékos habár ha könnyebbek lennének a bnözések és több kezdő pénzt adna a rendszer akkor talán lehetne valamit kezdeni de a jelenlegi formájában olyan mint halottnak a csók

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.04.15. 09:41 
kopasz

Szerintem pedig minél több az új arc, annál több előrevezető ötlet születhet meg, annál többrétűvé válhatnak az igények. A kevés játékost látom az egyik nagy gondnak én is.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.04.20. 16:29 
eMaffia Admin

A facebook kampány bizonyult eddig a leghatékonyabbnak. Nagyon sok százezer forintot elköltöttem már ott reklámra. Jobb pillanataiban kb 10Ft / regisztráció szokott lenni az ára. Viszont ehhez előbb el kell költeni 20-30ezer forintot, mire ide beáll az ára. DE... csak hogy ne legyen minden olyan egyszerű, ezt kb 2-3 hétig tartja a facebook, majd egyre inkább drágul, ahogy fogynak a kattintások, veszi el a látogatókat a köcsög rendszer.

Szóval Mark Zuckerberg, vagy a tanácsadói nem hülyék, ha pénz keresésről van szó. De tény, ha elköltök ott 40-50ezer forintot, akkor 3-400 játékos biztosan beregisztrál.

Viszont az a helyzet, hogy régen ez még simán megérte. Most viszont az új regisztráció nem jelent pénzköltést. Az újonnan regisztrálók kb 0,5%-a költ a játékba. A játékot még mindig a régi játékosok tartják el. Akkor már csak egy kérdés maradt. Szóval a problémám az, hogy 40-50ezer forintért kapok ugyan regisztrációt, de a pénz nem, vagy csak 1 év alatt térül meg. Túl hosszú távú befektetés.

Éppen ezért a seo-n dolgoztam mostanság. Google a legtöbb értelmes kereső szóra elsőre hoz minket, ami napi minimum 2-5 regisztrációt jelent. Ez is valami és ez eddig ingyen volt :)

Szóval az ismerős nem beszélt félre, de valahogy nullszaldósra kéne ezt hozni és akkor folyamat reklámoznám.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.04.21. 18:45 
kopasz

Azt valahogy sejtettem én is, hogy a facebookos reklámozás baromi drága de nem gondoltam volna, hogy ennyire jól nyomják a seftelést a reklámfelületekkel, tényleg nem barmok... Másfelől pedig jó azt olvasni, hogy a toborzás megy, csak így tovább! :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019.02.28. 13:40 
katona

Ha a "maffia" és a "játék" szót beírom a google keresőbe akkor nekem 3.-nak adja ki,ez eléggé előkelő hely,jól látható,nem is néztem még így meg.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra